Co je příčinou zabarvení zubů?

Nejčastější příčinou zabarvení zubů (pigmentace) je konzumace barevných potravin, např. kávy, červeného vína, černého čaje, dále kouření, vyšší věk, či užívání některých léků.

Čím se zuby bělí?

Na našem pracovišti používáme účinné a zároveň šetrné bělící gely. Správně načasovaná kombinace domácího a ordinačního bělení dává záruku vynikajících výsledků.

Jak dlouho proces bělení zubů trvá?

Celý proces bělení trvá zhruba měsíc. Dodržujeme moderní bělící protokol, který přesně stanoví, jak dlouho se které dny bělí. Rovněž máme modifikovaný postup pro klienty s citlivými zuby.

Je bělení zubů vždy úspěšné?

V drtivé většině případů ano. Rychlost bělení závisí zpravidla na prvotní příčině zabarvení zubu. Kombinací různých bělících technik dosahujeme optimálních výsledků.

Čeho se mám vyvarovat během bělení zubů?

Nebudeme Vám zakazovat žádné barevné potraviny ani nápoje. Doporučujeme ovšem omezit kouření.

Co když mám na zubech bílé výplně a korunky? Vybělí se také?

Ne. Barva korunek i výplní zůstává původní.

Mění vybělené zuby následně svou barvu?

Drobná změna barvy s odstupem času je možná. Dosažený výsledek je vhodné průběžně udržovat použitím domácího bělení každé 2 měsíce na 1 noc.

Poškozuje bělení zubní sklovinu?

Nepoškozuje. Poškození zubů bělením nebylo ani přes mnoho výzkumů nikdy prokázáno. Celosvětově si zuby bělí několik desítek milionů lidí, což je tak velký vzorek lidí, že by se případné problémy už dávno projevily.

Má bělení vedlejší účinky? Bolí bělení?

Bělení zubů může výjimečně vyvolat zvýšenou citlivost na tepelné podněty (nejčastěji studené nápoje). Tato citlivost je ovšem dočasná a netrvá déle než pár dní. Intenzitu citlivosti nelze zcela předpovědět, nicméně látky snižující citlivost zubů jsou dnes součástí bělících přípravků. Další možností jsou gely pro snížení citlivosti, které můžete aplikovat do nosičů mezi vlastním bělením. Jinak je bělení zubů naprosto šetrné. Rovněž Vám dáme naše tipy a triky, jak možnou citlivost zubů snížit na minimum.

Jak dlouho vydrží výsledný efekt?

To je značně individuální a záleží především na životním stylu jedince. Z naší zkušenosti víme, že efekt vybělení vydrží cca 2 roky. Doporučujeme opakovat domácí bělení každé 2 měsíce na 1 noc. Tím si můžete udržet Váš vytoužený odstín prakticky natrvalo.

Kdy není vhodné bělení zubů?

Bělení se neprovádí u těhotných a kojících žen a u osob mladších 18 let.

Co mám dělat, když mi dojde bělicí gel?

Pokud Vám dojdou bělící gely, můžete si jednoduše u nás koupit další.