Jak probíhá bělení zubů v naší ordinaci?

Používáme kombinaci domácího a ordinačního bělení zubů. Díky této kombinaci budete mít krásně zářivý úsměv. 

 

Začnete domácím bělením

Při první návštěvě u nás v ordinaci Vám uděláme otisky obou čelistí a podle nich Vám zhotovíme Vaše individuální plastové nosiče. Do těch si aplikujete bělící gel v pohodlí svého domova po dobu 14 dnů, přesně podle našeho originálního bělícího protokolu. Nosiče se společně s bělícím gelem nasazují na určitou dobu kdykoliv během dne, později i v noci. 

Pokračujeme ordinačním bělením

Zhruba 15. den je kontrola v naší zubní ordinaci, kde Vám zároveň na zuby naneseme speciální bělící gel a dobělíme problematická místa přímo pod dohledem lékaře.

Následuje opět domácí bělení

Po dobu několika dalších dnů budete opět používat Vaše nosiče s bělícím gelem. Touto kombinací dosáhneme těch nejlepších výsledků bělení zubů.

Princip bělení

Bělicí gel na krátkou dobu rozvolní povrchovou strukturu zubu a pronikne vazbami, které spojují jednotlivé látky molekul, dovnitř zubu. Volné radikály z peroxidu vodíku štěpí velké molekuly pigmentů na menší bezbarvé metabolity. Tady na sebe naváže tmavý pigment a vynese jej ven.

Rozsáhlé studie a klinické výzkumy dokazují, že bělení zubů pod kontrolou zubního lékaře-profesionála je zcela bezpečné.

Jak si bílou barvu zubů co nejdéle udržet?

Čím lépe se o zuby budete starat, čím svědomitěji je budete čistit a vyvarujete se některých zlozvyků, tím déle světlé zbarvení Vám zůstane. Zpravidla po několika letech dochází k částečnému návratu, ale ani ten většinou nedosáhne původní barvy. U silných kuřáků se původní odstín zubů vrací už po cca několika měsících. Ale i tak máme řešení, jak si Vaši novou barvu zubů udržet co nejdéle.